ART GALLERY a wine bar praha 1

Galerie Morna vás srdečně zve na shlédnutí uměleckých děl
současných autorů a gastronomický zážitek v našem baru

- výstavy vernisáže
- vinné degustace
- umění a design
- mladí autoři
- rozumné ceny 
- otevřeno nonstop

AKTUÁLNÍ VÝSTAVA | SHADES OF HARMONY | VERNISÁŽ 13/6/2019

 

LADA DOUPOVCOVÁ

Je od dětských let zapálenou malířkou, která se postupem času vyprofilovala k svébytnému a rozeznatelnému uměleckému projevu. Do jejího díla se velkou měrou promítá její poetická,vnímavá a empatická duše, jejímž prizmatem vidí okolní svět.

V rámci krajinářské tvorby s impresionistickým nádechem se nechává unést malebnou přírodou ve všech jejích proměnách. S oblibou zachycuje tichá mlhavá rána, západy slunce i noci prodchnuté měsíčním svitem. Obvyklým leitmotivem je prvek zrcadlení světel na klidné vodní hladině, kde se voda a světlo spojují v jedinečnou efemérní entitu.

Se stejným půvabem a jemnou naivitou Lada tvoří také svá zátiší s motivy městských zákoutí prostoupených momenty ticha, klidu a intimity, kterou příjemně narušuje pouze jejich tajuplnost. V rámci další rozsáhlé tvorby se autorka zaměřuje nejen na přírodu a její proměny, ale také na její faunu, tedy na náměty, jež zcela konvenují jejímu naturelu.

Při pohledu na tato díla leckterého pozorovatele napadne, jak krásnými by byly ve formátu knižní ilustrace. Pevně věřím, že jednou, až nastane čas, se takového autorského počinu od Lady Doupovcové dočkáme.

                                             


TELEVIZNÍ ROZHOVOR | JINDŘICH KRATOCHVÍL A MARTIN MULAČ | UMĚLCI CO ZALOŽILI MORNU 

 

Zde se dozvíte vše podstatné co doprovázelo vznik galerie Morna. Jak funguje její výstavní činnost, ale také její přidružené umělcé služby, designérů, výtvarníků a řemeslníků, které se v poslední době staly vyhledávanými. Třeba vás naše nabídka také osloví.

 

UMĚLECKÁ SKUPINA MORNA V ČESKÉM ROZHLASE

 

Seznamte se s unikátním příběhem rozrůstající se umělecké skupiny mladých výtvarníků ze širokého spektra uměleckých akademií, která se úspěšně tvoří kolem malostranské galerie Morna. Tento unikátní počin by se dal opravdu shrnout motem " Umělci sobě".

AKTUALITY
Další reference

ARVAL KOMIKS REKLAMA

Naším zadáním je vytvořit tiskové materiály pro reklamní kampaň společnosti Arval. Inspirací nám je především stylizace známých amerických komiksových příběhů od Marvel a DC.

Další reference

REALIZACE INTERIÉRŮ

Náš realizační tým navrhuje zakázkový design interiérů a bytových doplňků pro soukromé i komerční prostory. Klademe důraz na originalitu a komplexní služby na klíč. Vše od 3D vizualizace, až po stavební práce.

Další reference

STAVÍME SVŮJ DESIGN

Dnešní rychlá doba vyžaduje komplexní řešení. Náš zkušený tým profesionálů se postará o veškeré stavební práce, včetně montáže námi navrhovaného interiérového designu a bytových doplňků na míru. 

 

Další reference

NÁŠ UŽITÝ DESIGN

Využívám také nejmodernější technologie a CNC, pro výrobu našich vlastních interiérových prvků, moderních paravanů, ornamentálních rastrů a funkčních stolů, které upravujeme do škály odstínů, struktur a laků.

Další reference

NÁŠ VÝSTAVNÍ PROSTOR

Naše kreativní studio je složené s akademických umělců a designerů, kteří kladou na první místo uměleckou hodnotu svých návrhů. Proto je nutností prostor pro nejrůznější kulturní a umělecká setkání.

Další reference

NÁŠE DESIGN STUDIO

Stále rozšiřujeme nabídku našich služeb, jejichž hlavním základem je však kvalitní designérská práce. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a tak jsme schopni realizovat drobné i rozsáhlé projekty