VÝSTAVY A VERNISÁŽE

Naším stěžejním cílem je zviditelnění talentovaných výtvarníků
studentů a absolventů uměleckých akademií, kteří chtějí tvořit

- kresby malby
- grafiky tisky
- užité umění
- sochy instalace
- nová média
- performance

LIFE IS A DREAM | Mirka Beranová | snový realismus- - -

Všestranně nadaná výtvarnice a zapálená  malířka staví svá realisticky zpracovaná díla do kontrastu s fantaskními kompozicemi a snovými výjevy. Stejně jako ve světoznámém dramatu Calderona „Život je sen“ si autorka dovoluje smazat hranici mezi dvěma světy. Svým jasně čitelným uměleckým projevem nás uvádí do velmi spletité dimenze plné niterní symboliky: Všichni sní, sním i já sám,že v žaláři přebývám. Sním, že je to nyní těžší,sním, že jsem byl svobodnější.Co je život? – Přelud, klam. Co je život? – Potřeštění,smyšlenka, stín, to, co není. Vše velké je malé jen. Dnes už vím: život je sen a také sny jsou jen snění

Divák je skrze umělecká díla vtažen do mikrokosmu fauny a flóry žijící v symbióze s člověkem. Autorka vykresluje lidské bytosti v momentě jejich prozření a splynutí v tiché kráse přírodní rovnováhy, která sama o sobě je tím nejfantastičtějším snem.  Zde se člověk vrací opět na počátek, ke svým kořenům, kdy i on sám byl celým svým duchem ještě součástí přírodního vesmíru.                                           

— Soubor obrazů z tohoto cyklu je protknutý magickým realismem přesahujícím mnohdy až do poetiky surrealistických motivů z hlubokého lidského podvědomí. Výstava na diváka zapůsobí  zklidňujícím a harmonickým dojmem. Dovede v nás opět rozdmýchat touhu stát se přítelem naší planety a pomůže nám nalézt prožitek osobní svobody v útěku z temnoty  přelidněné civilizace? 

 


 

 

 

 

 

- - -

 PSYCH ART | Petr Jáchym | Obrazy duše

Milý příteli – člověče, přijmi pozvání na výstavu, jejíž podtitul by mohl znít „PsychArt – obrazy duše“. Setkáš se s osobitým abstraktním stylem energetické malby, která nevzniká na objednávku či pod zatížením rozumu.Její tvůrce Petr Jáchym proměňuje energii z hlubokých vrstev své psýché zcela spontánně do abstraktních celků. Jejich pozorovatel má poté možnost vnímat jednotlivé vrstvy vytvářené barvou a tvarem a otevřít tak brány vlastního vnímání.

Dát prostor intuici dřímající v pozadí duševních pochodů a vnímat na jiných než konvenčních rovinách. Čím více se poddá touze vlastní nevědomé psýché reagovat na nabízené podněty, tím dynamičtější se stává cesta do vlastního nitra, k tajemstvím, jež jsou společná všem lidem.Autor zve k setkání se svojí tvorbou těmito slovy: „Dovol si vnímat vše, co v tobě obraz evokuje. Pouze vše je součást celku. Obraz je zrcadlem tvého nitra. Vítej v mém světě.“

Dát prostor intuici dřímající v pozadí duševních pochodů a vnímat na jiných než konvenčních rovinách. Čím více se poddá touze vlastní nevědomé psýché reagovat na nabízené podněty, tím dynamičtější se stává cesta do vlastního nitra, k tajemstvím, jež jsou společná všem lidem.Autor zve k setkání se svojí tvorbou těmito slovy: „Dovol si vnímat vše, co v tobě obraz evokuje. Pouze vše je součást celku. Obraz je zrcadlem tvého nitra. Vítej v mém světě.“ Dát prostor intuici dřímající v pozadí duševních pochodů a vnímat na jiných než konvenčních rovinách. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                           

2012 KONEC SVĚTA ZA TÝDEN | Tématická výstava | Současní umělci 

— Podle severské legendy bude den posledního soudu, Ragnarök, soumrak bohů, doprovázet kataklyzma. Ostré větry, oslňující sněhové bouře, ničivá zemětřesení a hladomor zachvátí zemi, takže muži a ženy budou bezmocně ve velkém počtu umírat. Z nebe spadnou hvězdy, země se bude otřásat a pohoří se rozpadnou. Celý vesmír se ocitne v plamenech, země se potopí do oceánů a samotný čas se zastaví. Z velkého popela však povstane nový počátek. Nová země. [ Podle expertů na mytologii je Ragnarök předpovězen na 22. února 2014 ]

 

 

- - -Milý příteli – člověče, přijmi pozvání na výstavu, jejíž podtitul by mohl znít „PsychArt – obrazy duše“. Setkáš se s osobitým abstraktním stylem energetické malby, která nevzniká na objednávku či pod zatížením rozumu.Její tvůrce Petr Jáchym proměňuje energii z hlubokých vrstev své psýché zcela spontánně do abstraktních celků. Jejich pozorovatel má poté možnost vnímat jednotlivé vrstvy vytvářené barvou a tvarem a otevřít tak brány vlastního vnímání.

Dát prostor intuici dřímající v pozadí duševních pochodů a vnímat na jiných než konvenčních rovinách. Čím více se poddá touze vlastní nevědomé psýché reagovat na nabízené podněty, tím dynamičtější se stává cesta do vlastního nitra, k tajemstvím, jež jsou společná všem lidem.Autor zve k setkání se svojí tvorbou těmito slovy: „Dovol si vnímat vše, co v tobě obraz evokuje. Pouze vše je součást celku. Obraz je zrcadlem tvého nitra. Vítej v mém světě.“

Dát prostor intuici dřímající v pozadí duševních pochodů a vnímat na jiných než konvenčních rovinách. Čím více se poddá touze vlastní nevědomé psýché reagovat na nabízené podněty, tím dynamičtější se stává cesta do vlastního nitra, k tajemstvím, jež jsou společná všem lidem.Autor zve k setkání se svojí tvorbou těmito slovy: „Dovol si vnímat vše, co v tobě obraz evokuje. Pouze vše je součást celku.

Obraz je zrcadlem tvého nitra. Vítej v mém světě.“ Dát prostor intuici dřímající v pozadí duševních pochodů a vnímat na jiných než konvenčních rovinách. Napsali o nás 

  

 

- - -DANCING HAVANA | Karolína Borecká | Cestopisná imprese

Karolína Borecká je vycházející hvězdou na nebi výtvarných umělců. Její schopnost pozorovat a uchopit skutečnost současného světa , úplně všedního i  toho vzdáleného, exotického, chytne za srdce každého diváka. Realismus autorky přitom absolutně nenínaivistický a prvoplánově popisný, ale nese v sobě obrovskou dávku modernismu.Na neoxpresionisticky laděných plátnech, které jakoby vzešly z dílny Luciana Freuda, zachycuje pomocí volných, energických tahů štětcem dnešní multikulturní svět.

Kolekce „retro“ olejomaleb, inspirovaných vášnivou Kubou, představuje člověka v nejrozmanitějších vyhraněných situacích: v čiré radosti a lásce, extatickém tanci, ale i melancholii  a osamění. Přitom nejde jen o pouhou kopii spontánního okamžiku, ale o uchopení  celé atmosféry a samotné podstaty modelu. Emocionální apel formy autorka umocňuje jasnými, bohatými a harmonickými tóny barev doplněných hrou světla a stínů. Výsledný efekt je pak magneticky přitažlivý. napsali o nás

— Karolína Borecká je vycházející hvězdou na nebi výtvarných umělců. Její schopnost pozorovat a uchopit skutečnost současného světa , úplně všedního i  toho vzdáleného, exotického, chytne za srdce každého diváka. Realismus autorky přitom absolutně nenínaivistický a prvoplánově popisný, ale nese v sobě obrovskou dávku modernismu.Na neoxpresionisticky laděných plátnech.


 

 

                                                                                                                                                                                                   

NOVÝ K(ROK) | Slavnostní výstava k roku od otevření | Umělci z AVU

Do 31. srpna můžete v galerii Morna navštívit výstavu s názvem Nový (k)rok, kterou prodejní galerie Morna oslavuje první rok své existence. Svá díla vám představují Luboš Vetengl, Martin Mulač, Tomáš Honz, Jakub Tytykalo, Evy Vápenková, Barbora Krninská, Kateřina Klapková a Jindra Kratochvíl. V den vernisáže zde vystoupila i hard-hopová skupina Rapublica. napsali o nás

 

 

- - -FIRSTLING | Suiorkul Doorov | Výstava Amnesty International

Sedmadvacetiletý absolvent  Akademie výtvarných umění v Kyrgystánu představuje svoje umělecká díla poprvé v čechách. Galerie Morna vám tímto přináší jedinečnou příležitost shlédnout skrze impresionisticky laděné malby plné života výjevy ze vzdáleného kouta naší  planety.

Jejich jedinečnost se odráží zejména v autorově dokonale niterním prožitku kyrgystánské nomádsko - horalské kultury, jež v těchto dálných končinách spojuje obyvatele odpradávna až po dnešek. I proto nás v obrazech tak často provází atmosféra čerpající energii z tamních dramatických scenérií, přírodních živlů a nelehkého života domorodých obyvatel. Díla mladého talentovaného výtvarníka jsou ceněnými a oblíbenými kousky  na mnohých místech střední Asie, kazachstánu, Ruska, Turecka, Číny, ale jsou součástí soukromých sbírek i v USA.

— Suiorkul Doorov speaks of himself: I come from a small town Isfana located in the south-west of Kyrgyzstan, Central Asia. I started studying art at an age of 15 at the Art College named after S. A. Chuikov, after graduation continued my education at the Academy of Fine Arts in Kyrgyzstan. Currently I am a member of the Artists Union in Kyrgyzstan.I took part in dozens of exhibitions in Central Asia, Kazakhstan, Russia and the Czech Republic. I work hard and live hard, painting is my daily bread. 

 

 

                                                                                                                                                                                           

SCHOOLMADES | Spolužáci z Akademie výtvarných umění v Praze

 

Tato výstava proběhla i v rámci velkolepé kulturní akce KAMPA STŘED SVĚTA, kam byla MORNA nominována mezi ostatními prestižními galeriemi jako je například Ateliér Josefa Sudka, nebo Czech Photo Gallery. Mezi vystavujícími se objevili především mladí umělci. 

AKTUALITY
Další reference

ARVAL KOMIKS REKLAMA

Naším zadáním je vytvořit tiskové materiály pro reklamní kampaň společnosti Arval. Inspirací nám je především stylizace známých amerických komiksových příběhů od Marvel a DC.

Další reference

REALIZACE INTERIÉRŮ

Náš realizační tým navrhuje zakázkový design interiérů a bytových doplňků pro soukromé i komerční prostory. Klademe důraz na originalitu a komplexní služby na klíč. Vše od 3D vizualizace, až po stavební práce.

Další reference

STAVÍME SVŮJ DESIGN

Dnešní rychlá doba vyžaduje komplexní řešení. Náš zkušený tým profesionálů se postará o veškeré stavební práce, včetně montáže námi navrhovaného interiérového designu a bytových doplňků na míru. 

 

Další reference

NÁŠ UŽITÝ DESIGN

Využívám také nejmodernější technologie a CNC, pro výrobu našich vlastních interiérových prvků, moderních paravanů, ornamentálních rastrů a funkčních stolů, které upravujeme do škály odstínů, struktur a laků.

Další reference

NÁŠ VÝSTAVNÍ PROSTOR

Naše kreativní studio je složené s akademických umělců a designerů, kteří kladou na první místo uměleckou hodnotu svých návrhů. Proto je nutností prostor pro nejrůznější kulturní a umělecká setkání.

Další reference

NÁŠE DESIGN STUDIO

Stále rozšiřujeme nabídku našich služeb, jejichž hlavním základem je však kvalitní designérská práce. Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a tak jsme schopni realizovat drobné i rozsáhlé projekty